Orientační závod Orlický bloudil

I v letošním roce se uskutečnil orientační závod dvojic na kolech a nově byla přidána i kategorie pěších týmů. 

I přes to, že v červnu ještě nikdo nevěděl, jaká budou v srpnu omezení, pustil se organizátorský tým pořádající akci Orlický bloudil do přípravy závodu.

V pátek 28. srpna 2020 vyrazilo na trať 9 pěších týmů, které toužily vyzkoušet si být „24 hodin na trati“. V sobotu 29. srpna byly od 11 hodin pouštěny na trať dvojice cyklistů s předběžným pětihodinovým plánem závodu. Všichni byli vybaveni mapou Orlických hor s vyznačeným umístěním kontrol. Asi 1 km od startu obdrželi závodníci kartičku, do které kontroly zapisovali. Také dostali instrukce, za kolik je která kontrola bodů.

 

Někteří cyklisté si bohužel nepřečetli či neposlechli správné instrukce, přijeli ke kontrole pro pěší, a tak si do nohou přidali pár kilometrů a ztratili drahocenné minuty.

Zajímavostí letošního ročníku bylo, že v kategorii pěších týmů zvítězila dvojice dam, která měla dle vlastního měření v nohou úctyhodných 87 km a porazila i mužské týmy o opravdu velký počet bodů. 

Nakonec se všichni vrátili, nikdo se neztratil - možná jen trochu bloudil. Tak třeba za rok i s vámi? Poslední prázdninový víkend.