Metrostav Hand Cyklo Maraton 2017

ISOVER podpořil dobrou věc

Martin Šabata byl jedním ze členů hasičského záchranného sboru v Rychnově nad Kněžnou. Celých 17 let byl součástí výjezdního týmu a pomáhal nejen při likvidaci požárů. Bohužel, jeden takový výjezd se mu stal osudným a následkem úrazu páteře ochrnul na dolní končetiny. Ačkoli není jeho zdravotní stav definitivní, je v tuto chvíli odkázán na invalidní vozík. V rámci rehabilitace a jednoznačně i pro zkvalitnění svého života se rozhodl zakoupit si handbike - kolo speciálně upravené pro imobilní osoby.

Když se o tomto příběhu dozvěděl pan Vladislav Morávek, měl jasno. "Chci pomoct při sbírce finančních prostředků na zakoupení tohoto kola". Svým nadšením "nakazil" další dva kamarády, se kterými založili cyklistický tým Heroes Bomberos. Dalším krokem byla registrace na štafetovém závodu Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017, který se koná v Praze 1. - 5. 8. 2017, v rámci kterého se objíždí ozdravovny a lázeňské domy v celé ČR na trase dlouhé 2222 km (více na https://www.cestazasnem.cz/maraton-2017).

Zda se panu Morávkovi touto cestou podaří sehnat celou částku na zakoupení handbiku nebo jenom část není podstatné. Tento dobrý skutek je jednoznačným důkazem lidskosti a nesobeckosti.

Když bylo vedení společnosti Isover osloveno s prosbou finančně se podílet na této aktivitě, nebyl důvod dlouho váhat a pana Morávka jsme rádi podpořili. Pokud by i někdo z Vás v sobě nalezl pocit sounáležitosti, finanční příspěvek v jakékoli výši můžete zaslat na účet číslo: 4475347399/0800, var. symbol 1-8-2017. 

Přejeme panu Šabatovi, aby se jeho zdravotní stav zlepšil a aby už brzy ujel na novém kole spoustu šťastných kilometrů.