SAINT-GOBAIN mezi TOP zaměstnavateli 2020

Je zřejmé, že na českém trhu dominují silné značky, které jsou atraktivní nejen pro své zákazníky, ale zejména pro své budoucí zaměstnance. Skupina SAINT-GOBAIN dle hlasování Asociace studentů a absolventů  je pátým nejžádanějším zaměstnavatelem vysokoškoláků v kategorii Stavebnictví.

V již 9. ročníku této prestižní studie hlasovalo 11 491 studentů českých vysokých škol. Vítězem napříč obory, je pro české vysokoškoláky Skupina ČEZ. Nejlepší technici chtějí pracovat ve Skupině ČEZ, právníci v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS, ekonomové ve společnosti KPMG a lékaři & farmaceuti ve společnosti Zentiva. Skokanem roku se stala společnost Kiwi.com. Mezi umístěnými společnostmi na prvních místech není ani letos příliš změn a překvapení, pořadí v TOP 5 v každé oborové kategorii je poměrně stabilní.

SAINT-GOBAIN v TOP 100 nejinovativnějších společností světa

„ Jeden ze čtyř produktů, které dnes Saint-Gobain vyrábí, před pěti lety ještě neexistoval."  - SAINT-GOBAIN je právem mezi TOP 100 nejinovativnějšími společnostmi světa.

 Již devátý rok po sobě společnost Clarivate Analytics zařadila Skupinu Saint-Gobain mezi 100 nejinovativnějších společností v žebříčku Derwent Top 100 Global Innovator 2020. Ten je založen na čtyřech hlavních ukazatelích: celkový počet patentů, jejich kvalita, globální rozsah a jejich dopad měřený počtem referencí.

Toto opětovné ocenění je poctou mnohaletému zaměření Skupiny Saint-Gobain na inovace, výzkum a vývoj. Oceňuje odbornost a odhodlání všech týmů poskytovat zákazníkům nová a výjimečná řešení důležitých společenských otázek spojených s komfortním bydlením, užíváním staveb, a odpovědným přístupem k udržitelnosti.

Při vývoji těchto řešení se Saint-Gobain spoléhá na silný vlastní výzkum a vývoj, který je řízen globálně. Organizace zahrnuje osm samostatných výzkumných center napříč všemi odvětvími, ve kterých Skupina podniká. Ta doplňují výzkumná a vývojová oddělení, která se zaměřují na specifické produktové řady nebo regionální potřeby. V České republice jich Saint-Gobain provozuje hned několik, například pro vývoj minerální vlny, skelného vlákna, sádrokartonových desek nebo fasádních a podlahových systémů. Vedoucí postavení Skupiny v inovacích potvrzuje skutečnost, že ročně obdrží více než 400 patentů.

pa_de_chalendar_0015-v2-hd.jpg

„Tato organizace nám umožňuje otevřeně inovovat s různými partnery, s našimi zákazníky, ať už se jedná o malé startupy či zavedené společnosti, nebo univerzitami. Výsledkem je to, že jeden ze čtyř produktů, které dnes Saint-Gobain vyrábí, před pěti lety ještě neexistoval. To zvyšuje naši konkurenceschopnost a růst, a je zdrojem hrdosti našich zaměstnanců," říká Pierre-André de Chalendar, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Saint-Gobain.