Dobrovolnický víkend Šumava

Tradiční podzimní dobrovolnický víkend byl situován na Šumavu. Právě sem se v sobotu 5. října vydalo dohromady 16 kolegů z divize ISOVER, WEBER, PAM a ADFORS, aby věnovali své síly a čas zvelebení Šumavy. Konkrétně zamířili do malebné obce zvané Hamry. 

Jedná se o nádherný kus české přírody plný řek, lesů a luhů. A právě v bezprostřední blízkosti jednoho takového šumavského luhu vede čtyřkilometrová naučná stezka procházející říční nivou řeky Úhlavy tzv. Úhlavský luh

prořezávání-cesty_optimized.jpg

Hlavním úkolem bylo zprůchodnit dva metry širokou cestičku podél stezky. Znamenalo to stříhání a řezání větví zasahujících do cesty, úklid ztrouchnivělých laviček či vytrhání všudypřítomného ostružiní. Nikoho neodradilo ani horší počasí, všichni byli na déšť a promáčenou půdu skvěle připraveni.

 

Neděle 6. října byla zakončena tradičním výletem. Tentokrát se jednalo o výšlap na 10 km vzdálenou horu Ostrý čnící do výšky 1293 m n. m. Protože nejvyšší bod hory již neleží v Čechách, ale v Bavorsku, zasloužený vrcholový oběd byl již za cizí měnu. Počasí ale oproti předchozímu dni přálo, takže si všichni užili krásné výhledy do české i německé krajiny.

výhled-z-vrchu-ostrý_optimized.jpg

Setkat se s kolegy z ostatních divizí alespoň při této příležitosti je vždy moc příjemným zpestřením „pracovního procesu“.