DARUJ SRDCE

Zaměstnanci Saint-Gobain darovali svá srdce Rychnovské nemocnici.

Rychnovská nemocnice se stala jednou z obdarovaných organizací v rámci projektu „Daruj srdce“ společnosti Saint-Gobain – lídra na trhu se stavebními materiály. V rámci projektu, který odstartoval v polovině prosince 2020, kupovali zaměstnanci společnosti za symbolickou částku 10 Kč srdíčka s cílem pomoci vybraným organizacím. Za každý jednotlivý příspěvek pak věnovala Skupina Saint-Gobain desetkrát větší finanční obnos. Celkem tak pomohla 8 organizacím napříč ČR částkou převyšující milion korun. Část z výtěžku – přes 160 000 Kč – obdržela také Rychnovská nemocnice, která je využila na nákup nového vybavení.

Daruj své srdce a Saint-Gobain ho věnuje také“. Tak znělo motto dobrovolné CSR aktivity, jejímž cílem bylo pomoci tam, kde to nejvíce potřebují. Na počátku prosince 2020 každá divize Skupiny v ČR nominovala jednu organizaci, kam vybraný finanční dar poputuje. Skupina se navíc zavázala, že k vybrané částce následně přidá desetinásobek. Díky projektu Daruj srdce tak Saint-Gobain rozdělil organizacím napříč ČR částku 1 218 316 Kč. „Vybrali jsme organizace v regionech, kde podnikáme a kde máme naše výrobní závody. Naším cílem bylo zapojit zaměstnance do této pomoci a umožnit jim podpořit takové subjekty, které znají a jsou jim blízké. Například zaměstnanci divize ISOVER zvolili Rychnovskou nemocnici, která obdržela 162 000 korun,“ říká Jakub Benda, tiskový mluvčí Skupiny Saint-Gobain.

 

Zaměstnanci Skupiny Saint-Gobain, kterých je jen v Česku 4 500, na podporu organizací přispívali od poloviny prosince 2020, výše daru přitom byla zcela dobrovolná. V kasičkách všech závodů se během dvou týdnů nastřádalo celkem 110 756 Kč. Skupina pak k částce přidala desetinásobek, a díky projektu Daruj srdce tak vybraným organizacím celkem putovalo přes jeden milion korun. „Máme radost, že projekt lidé takovou měrou podpořili a chytl je tak říkajíc u srdce. Náš odhad jejich zapojení byl poloviční, tedy nás to velmi mile překvapilo“ dodává mluvčí Skupiny Saint-Gobain.

 Předání finančního daru v Rychnovské nemocnici proběhlo na začátku ledna 2021. „Velmi jsme uvítali štědrý dar od Skupiny Saint-Gobain, který jsme využili na zlepšení podmínek jak pro naše zaměstnance, tak také pacienty. Ceníme si toho, zvláště nyní v této těžké době, kdy nemocnice potřebuje každou pomoc,“ říká o projektu Luboš Mottl, ředitel nemocnice. Kromě Rychnovské nemocnice Skupina Saint-Gobain obdarovala také Nemocnici Znojmo, Domy s pečovatelskou službou v Lipníku, Fond ohrožených dětí Klokánek, Nemocnici Český Brod, Nadaci Leontinka, Nemocnici Litomyšl a organizaci Digitus mise v Hořovicích.